GRAFFITI – UTCA VS MŰTEREM
A zömében a nyolcvanas évekből származó, graffitit, illetve írásos elemeket tartalmazó alkotások a múzeum alapításának évtizedére utalnak, amikor a magas művészetben megjelentek a városi szubkultúra elemei.
kurátor: Fabényi Julia
LUDWIG LOUNGE
Kijárat az ajándékbolton át
ASZTALI BESZÉLGETÉSEK
KONCERT
MÉDIAMŰVÉSZET AZ ELMÚLT 20 ÉVBŐL
A második szakaszban az Eszközözök címen bemutatott médiaművészeti munkák a kilencvenes évektől napjainkig tartó korszak változásaira hívják fel a figyelmet: a tömegmédia hatására, az új médiumok – fotó, videó, digitális képalkotó technikák – tömeges elterjedésére és megjelenésére a képzőművészetben.
kurátor: Kónya Béla Tamás
FILMVETÍTÉS ÉS SZAKMAI TALÁLKOZÓ A MÉDIAMŰVÉSZETRŐL
VETÍTÉS ÉS BESZÉLGETÉS A FILM RENDEZŐJÉVEL
Boros Géza művészettörténész előadása a Velencei Biennále magyar átriumának térhasználatáról
A Velencei Biennále kurátori pályázatán indulók számára mindig megoldandó kérdés, hogy mit kezdjenek az épület közepén lévő udvarral: üresen hagyják vagy bevonják a kiállítás terébe? Ez a lehetőség már a pavilon 1958-as átépítése – az átrium kialakítása – óta foglalkoztatja a kiállítás-rendezőket és a művészeket. Az előadás áttekintést ad arról, hogy hogyan alakult az elmúlt hatvan évben a magyar pavilon különleges adottságának a használata, sikeres és kevésbé jó megoldások bemutatásán keresztül arra keresve a választ, hogy vajon az átrium inspiratív tér-e vagy – Csete György kifejezésével – használhatatlan udvar?
MÚZEUMPEDAGÓGIA A GYAKORLATBAN
A válogatás a művészetközvetítés módszereire, legfrissebb eredményeire fókuszál. A múzeumpedagógusok által válogatott művek befogadását és értelmezését különféle pedagógiai és kommunikációs eszközök segítik, komplex módon bontva ki a művekbe zárt jelentést.
kurátorok: Csóka Heléna, Dabi-Farkas Rita, Hemrik László, Somogyi-Rohonczy Zsófia, Szira Henrietta